מד ההספק Quarq Cinqo


אין דרך טובה יותר לנתר את עצימות הרכיבה ולמדוד את הכושר האישי מאשר מד הספק. חוסר אמינות,הפעלה מסובכת ומחיר מופרז הם רק חלק מהבעיות מהם סבלו מוצרים דומים הזמינים בשוק כיום. חמש האפשרויות העיקריות עד היום היו:Powertap ,SRM Ergomo ,Polar ,Ibike

מד הוואטים החדש CinQo Quarq מבטיח תפקוד איכותי ופשטות בתפעול, ה Quarq הוצג לראשונה בתערוכת InterBike בספטמבר 2007 והיחידות הראשונות נשלחו ללקוחות ביוני 2010. מאחר והפטנט של SRM הקשור במערכת המדידה תם השנה, החליטו המתכננים ב Quarqלהשתמש בטכנולוגייה זהה. המערכת מורכבת משתי יחידות נפרדות לגמרי.  Cinqo– היחידה האחראית על מדידת ההספק ומורכבת על הקראנק. Qranium-יחידה עם מסך אשר מציג את הנתונים ומורכבת על הכידון.

המתחרה העיקרי של ה Quarq הוא ה- SRM שהוכיח את עצמו במשך יותר מעשור. החסרון המרכזי שלו הנו שבכל שנה חייבים המשתמשים לשלוח את המוצר לכיול מחדש במפעל אשר ממוקם בגרמניה. את ה- Quarq תתבקשו לשלוח לכיול רק פעם ב -3 שנים.

נכון לעכשיו נראה שהחברה מתקשה לעמוד בביקוש הרב שנוצר ונותנת משמעות חדשה למילה "בקרוב". פרט מאכזב נוסף הוא שיחידת השליטה,ה "Qranium " נמצאת עדיין "תחת פיתוח" וזה משאיר אותנו תקועים עם יחידת צד שלישי יקרה כגון Garmin 705  (650$) או iAero iBike (ה Quarq משתלב עם המוצרים הנתמכים בצורה אלחוטית ופועל ללא דופי).

CinQo Quarq עם קראנק FSA Team Issue:

מחיר – 1849.99$  )המחיר ליחידה בסיסית ללא יחידת שליטה)