חידושים מבית Tacx

אין זמן טוב יותר לכתוב על טריינרים מאשר בזמן שיורד בחוץ מבול.

אם נשחק במשחק האסוציאציות כאשר אבקש ממישהו לתאר אופניים לרכיבה באירופה ואיטליה, הוא כנראה יגיד – מהירות, מרחבים, חופש, רוח בפנים וכד'. רכיבה על טריינר היא כמעט אנטי-תזה לכל הדברים הללו.

הטריינר הוא מכשיר אימונים, נקודה. רכיבה על טריינר מאפשרת אימון מאוד יעיל מבחינת זמן ושליטה על משתני האימון. החסרון הגדול עבור רובנו הוא השעמום.

על מנת לשדרג את חווית האימונים על הטריינר חברת TACX ההולנדית השיקה מספר דגמים חדשים / שדרוגים לדגמים קיימים.

הנתונים המופיעים נלקחו מאתר החברה

Booster T2500

הבוסטר הוא טריינר מכני (אינו דורש חיבור לחשמל). יחידת הבלימה היא מגנטית ואמורה להיות חזקה יותר לעומת הדגמים הקודמים. (ככל שהיחידה חזקה יותר ניתן לייצר יותר הספק במהירות נמוכה יותר מבלי שהגלגל יחליק).

השליטה על ההתנגדות היא ע"י ידית עם כבל המחובר לטריינר. המכשיר אינו מציג נתונים דוגמת מהירות, קדאנס וכדומה.

המכשיר יעיל מאוד למי שמעוניין להתאמן במקומות ללא חיבור לחשמל, דוגמת חימום בתחרות.

Tacx Flow T2200

ה- Flow הוא אחד הדגמים הפופלריים בארץ מכיוון שבמחיר מקביל למתחרים הוא מציג גם נתוני הספק (וואטים).

הטריינר דורש חיבור לחשמל, יחידת התצוגה מציגה נתוני הספק, מהירות, דופק (דורש קניית רצועה), קדאנס (דורש חיבור מד קדאנס חוטי המגיע עם הטריינר).

השדרוג ב-2012 הוא בעיקר קוסמטי ושיפור במסגרת המייצבת את הטריינר.
ה- Flow מוצע בשתי חבילות. הטריינר בלבד או הטריינר בשילוב חבילת VR (מציאות מדומה), החבילה כוללת מסגרת היגוי המתחברת במקום הגלגל הקדמי ,חיבור למחשב ותוכנה המאפשרת לרכב במסלולים שונים בעולם, כאשר רמת הקושי משתנה בהתאם למסלול ומסגרת ההיגוי מעבירה פידבק לרוכב, לדוגמא רכיבה על כביש משובש.
תכונה נחמדה המכונה Multi-Player היא היכולת ל"התחרות" עם מתאמנים אחרים בזמן האימון.

חבילת ה-VRמאפשרת הורדת נתונים לתוכנה ייעודית לצורך ניתוח הנתונים.

Genius Multiplayer T2000

הג'יניוס הוא ספינת הדגל של Tacx. זהו טריינר עם מאפייני VR ו- Multi-Player.

כלומר ניתן לרכב תוך כדאי שרואים על גבי הצג את מסלול הרכיבה לדוגמא סטייג' בטור דה פראנס תוך שאנחנו מתחרים עם מתאמנים אחרים באותו הזמן.

הטריינר שולח נתונים למחשב PC (תמיכה רק ב-Windows) התוכנה על גבי המחשב תציג על צג המחשב או טלויזיה את נתוני מהירות, קדאנס, דופק, הספק.
לדברי החברה, שימוש במד הקדאנס יעודי יספק נתונים לגבי האיזון בין רגל ימין לשמאל בזמן אמת.

לדגם יחידת ההיגוי חדשה אשר לא דורשת פירוק של הגלגל (תמונה מצורפת), החיבור למחשב לצורך הצגת נתוני האימון בזמן אמת הוא אלחוטי, המכשיר תומך בטכנולוגיתANT+ ולכן יש תמיכה גם במדידה של הספק או קדאנס גם דרך מכשירים אחרים ל(דוגמא גרמין). יחידת הבלימה מקבילה לדגם הבוסטר וצפויה לספק הספק גבוה גם במהירויות נמוכות, לדוגמא בעת דימוי רכיבה בעליה.